HAKKIMIZDA
1953

Maksut ALTINMAN Chevrolet marka arabaların yedek parçalarının ithalat, perakende ve toptan satışını yapmak üzere Altın Oto’yu Taksim Tarlabaşı Caddesi No:36’da kurdu.

1970 - 1972

Otomotiv sektöründe daha büyük adımlar atmak adına, Maksut ALTINMAN tarafından kapatılan Altın Oto yerine Oto Marmara açıldı. Bu sırada yurt dışındaki eğitimini tamamlayan M. Iskan ALTINMAN ise Oto Marmara’da iş hayatına başladı ve yönetimi devraldı.

1980 - 1990

Marmara Otomotiv, GABRIEL amortisörleri ile Türkiye amortisör pazarında önemli bir yer edindi.

1995 - 2005

Marmara Otomotiv Türk, Japon ve Kore menşeli araçların yedek parça distribütörlüklerini bünyesine katarak sektöründe liderlik koltuğuna yerleşti.

2014 - 2019

Markalarını arttıran Motor Otomotiv, aynı zamanda dağıtım ağını genişletti. Kendi markası Salvo’yla Türkiye’nin birçok iline ulaşmayı başardı. Binek ve hafif ticari yedek parçaların yanında ağır vasıta alanında da faaliyete başladı.

2020 - ...

Saha ve operasyon faaliyetlerini dijitalleştirmek için dijital dönüşüm projesi başlatıldı. Daha iyi hizmet vermek amacıyla SalesPlus saha satış programı kullanılmaya başlandı. Operasyon ve ihracat ekipleri oluşturuldu.