MOTOR OTOMOTİV AİLESİ
Muran İskan Altınman

Muran İskan Altınman

1954 yılında Istanbul’da doğdu. Ortaokul ve lise eğitimini Venedik’te okudu ve üniversite eğitimi için İsviçre’ye taşındı. Cenevre Üniversitesi’nde İşletme eğitimini tamamladıktan sonra 1972 yılında Türkiye’ye kesin dönüş yaptı. 1974’te Marmara Otomotiv’in yönetimini kurucusu olan babası Maksut Altınman’dan devraldı. Türkiye amortisör pazarında önemli adımlar attıktan sonra Japon ve Kore menşeili araçların tüm yedek parçalarının dağıtımını yapmak için dünyada önde gelen markalarla anlaşmalar yaptı. 2007’de aile firmasını kurumsallaştırarak Motor Otomotiv’i kurdu ve 2012’den itibaren Türkiye’nin her noktasına dağıtım ağı oluşturmak için aksiyonlara devam etmektedir. Profesyonel hayati dışında bir deniz tutkunu olan M. Iskan Altinman, İngilizce, Fransızca ve İtalyanca’ ya hakimdir.

Arno Can Altınman

Arno Can Altınman

1990 yılında İstanbul’da doğdu. Lise eğitimini İstanbul Alman Lisesi’nde tamamladıktan sonra üniversite eğitimi için İsviçre’ye yerleşen Arno Can Altınman, dünyanın sayılı teknik üniversitelerinden ETH Zurich’de Makine Mühendisliği eğitimini tamamladı. Yine aynı üniversitede Üretim ve İşletme Mühendisliği yüksek lisansından mezun olduktan sonra iş hayatına lojistik danışmanı olarak başladı. Gıda, ilaç sanayii, toplu taşıma ve inşaat sektörlerinde tecrübe edindi ve bulunduğu firmada yalın ve dijital lojistik danışmanlığın temellerini attı. Ardından bir biyomedikal firmasında global tedarik zinciri yönetimi rolünü üstlendi. 2020 yılında Motor Otomotiv’de operasyon departmanını kurdu ve aile firmasının dijitalleşme yolculuğunu başlattı. Halen İsviçre’de biyomedikal alanında çalışmalara devam eden A. Altınman diğer taraftan da Motor Otomotiv’in operasyon ve ihracat departmanlarını yönetmektedir.

Mehmet Kaan Çelik

Mehmet Kaan Çelik

1978 yılında İstanbulda doğan Mehmet Kaan Çelik üniversite eğitimini İşletme üzerine almıştır Türkiyenin önde gelen firmalarından Pepsi co., Coca cola, Tadım kuruyemis, Panda dondurma ve Ülker Golf’te yöneticilik yapmıştır 2015 senesinden itibaren Motor Otomotiv bünyesinde Türkiye Satış Müdürlüğü görevine getirilmiş olup, bu süreç içerisinde bayilik yapısı, satış teşkilatının oluşturulması, yeni ürün ve markaların geliştirilmesi görevlerinde aktif rol almıştır.